Sifiliss ir seksuāli transmisīva slimība, kura pazīstama jau daudzus gadsimtus. Tā ierosinātājs ir neliela baktērija – bālā treponēma (Treponema pallidum). Ārpus cilvēka organisma tā ir mazizturīgs un ātri iet bojā.
Kā var inficēties ar sifilisu?
Ar sifilisu parasti inficējas:
a) tieša ķermeniska kontakta ceļā, caur bojātu ādu vai gļotādu (dzimumkontaktu ceļā, ar skūpstu);
b) sadzīves kontaktu ceļā, lietojot ar sifilkisu inficēta cilvēka priekšmetus;
c) asins pārliešanas laikā;
d) auglis inficējas no mātes grūtniecības laikā.
Kad parādās pirmās slimības pazīmes?
Parasti pēc 3 nedēļām gļotādā vai uz ādas, izveidojas nesāpīga čūliņa (šankrs).
Sifilisa pazīmes
Siflisam ir raksturīgas 3 stadijas:
1. sifilisa stadijas laikā inficēšanas vietā izveidojas šankrs. Tas ir infekciozs, nesāp un parasti sadzīst 6-7 nedēļu laikā. Var palielināties arī tuvumā esošie limfmezgli.
2. sifilisa stadija ilgst parasti 6-8 nedēļas.
Raksturīgi:
Izsitumi ir ļot infekciozi un caur to virsmu izdalās daudz sifilisa ierosinātāju!!!
3. sifilisa stadijas laikā neatgriezeniski bojājumi rodas iekšējos orgānos, sirdī, smadzenēs, centrālajā nervu sistēmā, kas parasti arī ir par iemeslu invaliditātei un pat nāvei.
Sifilisa diagnostika
Sifilisu diagnosticē, ņemot vērā Jūsu sūdzības, veicot ādas un gļotādu apskati, un analīzes. Slimības pirmajā stadijā ņem materiālu no nesāpīgās čūliņas un mikroskopā meklē sifilisa ierosinātājus, vai arī veic speciālas asins analīzes. Otrajā un trešajā stadijā diagnozi apstiprina speciālas asins analīzes.
Kā ārstē sifilisu?
Sifilisa ārstēšana ir atkarīga no tā , kurā stadijā ir slimība diagnosticēšanas brīdī. Bālās treponēmas ir jūtīgas pret antibakteriālo terapiju.
Lai izārstētos ir nepieciešama dermatovenerologa palīdzība un stingri ievērot nozīmēto ārstēšanas kursu! Kontaktinformācija, lai pieteiktos uz vizīti, seko zemāk!
Венеролог Резидент Гунита БуйксаЗадать вопрос Записаться на визит |